Friday, March 16, 2007

papaya kurusu


dün eve giderken markete uğradım.organik ürünler satan bölümde neler var neler yok bir bakayım dedim.yukarıda resmini gördüğünüz papaya kurularını görünce hemen sepete attım.eve gelir gelmez paketi açıp tadına baktım. yiyince biraz hayal kırıklığına uğradım çünkü sade papayanın direkt kurutulmuş hali değıldi.şekere falan bulamışlar şekerleme gibi olmuş.gerçi damak tadı olarak yumuşacık , tatlı hoş birşeydi ama galiba ben doğal, takır takır kurutulmuş, meyvenin sadece doğal tadı hisedilebilen birşey beklediğim için hayal kırıklığına uğradım. ama çocuklar için çok iyi bir şeker alternatifi oluşturabilir.ben de sabahları nesfitim içine atıp yersem eminim çok güzel olacak.yanında çilek ve kavun kurusu da satılıyordu bir dahaki sefere onlardan da alıp deneyeceğim.

3 comments:

DREAMER said...

merhaba,

kurutulmuş meyvelerden papaya ,mango ve zencefili keklerin içinde kullanmayı seviyorum.Ayrıca aşureye de eklemiştim çok güzel olmuştu.Tek başına yediğinde ise lezzetli değil de tatlı yeme isteğini bastırmaya yarayan bir tatlı seçeneği.Ben genellikle bu amaçla kullanıyorum onları.Özellikle kurutulmuş zencefil ve yaban mersinini.

DREAMER said...
This comment has been removed by the author.
Ceylan said...

Merhaba Pelin,
Bir zamanlar bir doktor bana papaya hapını mide sıkıntılarım için vermişti (gastrit, yanma, vs). Çok da iyi gelmişti. Belki kurusu da aynı işi görür!
Seni oyunu davet ettim..kolay gele!