Monday, May 5, 2014

Barbie Pasta

     Uzun zamandır kızımın doğum günü için bir barbie pasta yapmayı hayal ediyordum. İnternette tarifleri araştırdım okudum okudum ve kendime bir tarif çıkardım. Fazla vaktim olmadığı için en basit ve kolay şekliyle yaptım.
Malzemeler:
Kek için
2 adet hazır pasta tabanı
İç kreması için
1 paket hazır pasta kreması
Greyfurt kabuğu reçeli
Süsleme kreması için
3 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1 yemek kaşığı nişasta
4 yemek kaşığı şeker
2 paket orman meyveli krem şanti
Yapılışı:
       Öncelikle bir adet Barbie bebeği alıp elbiselerini çıkarıyoruz. Bacak kısmını strech film ile sarıyoruz.
2 paket pasta tabanını açıyoruz.Toplam 4 kat ediyor. Hepsinin tam ortasına bebeğin gireceği kadar yuvarlak bir delik oluşturuyoruz..Daha sonra 1 katı tam boy bırakıp diğerlerini kademeli olarak çapları küçülecek şekilde etraflarını kesiyoruz. Yukarıya doğru katlar küçülecek. İç kreması için ben hazır kremalardan kullandım. Onu da paketin arkasındaki tarife göre çırpıp hazırlıyoruz. Süsleme kreması için de krem şantiler hariç tüm malzemeyi karıştırıp pişiriyoruz. İyice soğuyunca krem şantileri ekleyip çırpıyoruz.
Pastamızı oluşturmaya başlayalım. İlk katı koyuyoruz biraz süt veya reçel suyuyla ıslatıyoruz. Bolca krema sürüyoruz. Ben önceden yapmış olduğum greyfurt kabuğu reçellerini minik minik doğrayıp her katın arasına serpiştirdim. Siz arasına istediğiniz malzemeleri koyabilirsiniz. Tüm katları bu şekilde oluşturuyoruz. Bebeğimizi ortada oluştuduğumuz yerine oturtuyoruz. Hazırladığımız süsleme kreması ile pastanın dış yüzeyini etek formu oluşturacak şekilde kaplıyoruz. Sonra krema pompamızı alıp yıldız uç ile süsleme yapıyoruz. Süslemeye alttan başlamak kolaylık sağlıyor zira aşağı doğru kayma olabiliyor. Ben üst gövdesine beyaz krema yaptım. Siz elbiseyi istediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Harika şeyler çıkartacağınıza eminim.
    Çocuklar pastayı görünce bayıldılar, onların mutluluğunu görmek her şeye değdi.

1 comment:

Lama said...

Ben de elsa bebek ile yapmayı planlıyorum :)