Wednesday, August 13, 2008

EVE DÖNÜŞ

Evet, tatil bitti.Ege´nin serin sularını ve rüzgarlarını arkamızda bırakıp döndük.Aklımızda hatıralar ve damağımızda çok özel tatlar kaldı.Bunlar arasında fotoğraflayabildiğim kareler ise çok sınırlı sayıda oldu maalesef.
Ayvalık denince ilk akla gelen tatlardan biri Güler Tatlıhanesinin lor tatlısı ve sakızlı, zeytinyağlı kurabiyeleri .


Eh, Ayvalık´a kadar gelip de Cunda adasına gitmemek olur mu?Aslında Cunda hakkında yazacak çok şey var.Deniz kenarındaki balıkçı restoranlarından çok ben arka sokaklardaki küçük yerleri seviyorum.Bunlardan biri de Küçük Yer.


Tamamen Ayvalık´a özgü kafası ve kuyruğuyla tümden yenilebilen papalina balığı, zeytinyağlı girit yemekleri,çeşitli otlardan mezeler , ahtapotlu mezeler, nefis ev yapımı limonataları buralarda tadabilirsiniz.Tatil keyfinize bir de mangal keyfini eklemek isterseniz İmren Park Restaurant´ı da gidilecek yerler listenize eklemelisiniz.Etlerinizi ister hazır pişirilmiş olarak sipariş edin, isterse mangalınızı yanınıza alıp kendiniz pişirin. Burası çam ağaçları altında, nezih bir ortamda piknik keyfi yaşayabileceğiniz harika bir yer.Nerde diye sorarsanız:Profesörler Sitesi Karşısı.Eski Sahil yolu Üzeri Altınova-Ayvalık.
8 comments:

pelin'ce said...

Pelin'ciğim hoşgeldin evine ....Tatil çok güzel geçmiş,fotoğraflar harika..Ama papalina varya o beni bitirdi..En son 4 sene önce yemiştim ki ben hiç küçük balık yiyemem...Ama papalinaya bayılmıştım....

Allah tekrarını nasip etsin...

Sevgilerimle.....

Damak Tadı said...

Sevgili Pelin hoşgeldin..Güzel bir tatilin ardından buraya alışmak biraz zor gelir insana..))Cunda adasına bende bir kaç sefer gitmiştim..Belirttiğin arka sokaklardaki meyhane türü yerler benim daha çok hoşuma gitmişti..))Hele bir yer vardı ki...harikaydı..

Fotoğrafların hepsi birbirinden güzeller..Benimde en çok olsada yesek dediğim papalinadır..))Afiyetler olsun..


Sevgiler..

Tijen said...

Hoşgelmişsin Peliiiin!

sarımutfak said...

pelincim hoşgeldin
oraları bende severim cunda harikadır.ne güzel şeyler yemişsin afiyetolsun yarasın şekerim
hayırlı ramazanlar
sevgiler

nino said...

ahh ahhh tatil simidende ozlenirmiiiiiiiiiiii

kitchensweetkitchen said...

Çok hoş fotoğraflar:)Balık yemem ama görünüşü güzelmiş.
Hayırlı Ramazanlar diliyorum.

birdutmasali said...

ahh neler var böyleee....

Anonymous said...

Ya abi kimse benim fotoya bişey dememiş ayıp yorumumun kabul edilmesi dileğiyle musti